خواص فوق العاده اوتمیل

با درود فراوان به همراهان گرامی

این بار مطلبی براتون فراهم

 کردیم درباره‌ ی اوتمیل یا همان جوی دو سر، اوتمیل نام دیگر بلغور جوی دو سر یا جوی دو سر پرک شده است . اوتمیل یکی از غلات مفید در زمینه‌ی رژیم‌های لاغری و کاهش وزن شمرده می‌شود و اغلب به صورت پخته مورد استفاده قرار می‌گیرد لازم به ذکر است می‌توانید اوتمیل را در هر نقطه در ایران از سوپر مارکت‌ها تهیه کنید ممکن است روی بسته‌بندی نام ترجمه شده‌ی محصول بلغور جوی دو سر نوشته شده باشد . اوت جوی دو سر و اوتمیل بلغور جوی دو سر است که با هم تفاوت دارند و بهتر از قبل از استفاده از هر کدام از این دو در تهیه‌ی غذا ابتدا تفاوت آنها را بدانید .

 اوت یا جوی دو سر و اوتمیل یعنی بلغور جوی دوسر چه تفاوتی با هم دارند .

  اوت یا جوی دو سر یکی از غلات کامل و سبوس دار است که مستقیما از گیاه جوی دو سر به وجود می‌آید در حالی که اوتمیل یا بلغور جو دو  سر، جوی دو سر پرک شده و غنی شده است که به صورت پخته داخل آش ، سوپ و مایعات داغ استفاده می‌شود . اوتمیل یک غذای رژیمی محسوب میشه که در عین پر انرژی بودن بسیار سبک و زود هضم می‌باشد به چند دلیل باید هر روز اوتمیل بخورید . اوتمیل حاوی هر دو نوع  فیبر یعنی فیبر محلول و فیبر  نامحلول هستش . فیبر محلول به  شکل ژله ای  چسبناکیه که به پایین آوردن کلسترول و تثبیت قند خون کمک می‌کنه فیبر نامحلول موجود در اوتمیل موجب حرکات روده‌ی بزرگ و رفع یبوست می‌گردد می‌توانید با اوتمیل یک صبحانه‌ی سریع و پر انرژی تهیه کنید یک فنجان اوتمیل  پخته شده حاوی 150 کالری 4 گرم فیبر و شش گرم پروتئین می‌باشد می‌توانید برای جذب پروتئین بیشتر یک قاشق کره بادام زمینی را با اوتمیل پخته شده مخلوط کنید و میل نمایید  اوتمیل مواد معدنی مهم مورد نیاز بدن را فراهم می‌کنه اوتمیل سرشار از مواد مغذی و حاوی تیامین، منیزیم ، فسفر، روی  ، منگنز، سلنیوم و آهن می باشد اوتمیل به طور طبیعی فاقد گلوتن اما در موقع خرید روی بسته ‌بندی محصولات را باید با دقت بخوانید تا از عدم وجود گلوتن در اوتمیل  خریداری شده اطمینان حاصل پیدا کنیم همیشه محصولات  فاقد گلوتن توسط شرکت‌های معتبر مواد غذایی عرضه می‌شود را بخرید و برچسب محصول را با دقت بخوانید، چون مصرف گلاتن پروتئین موجود در بعضی از غلات ؛ در بعضی از افراد منجر به مشکلات گوارشی مشکلات کم خونی و افزایش وزن می‌گردد اوتمیل با سیر نگه داشتن بدن شما در مدت زمان طولانی به شما در کنترل و کاهش وزن کمک می‌کند انتخاب کردن غلات کامل به عنوان وعده‌های غذایی موجب از بین رفتن احساس گرسنگی و عدم نیاز به خوردن مواد غذایی زیان آور  می گردد .

 چند صبحانه‌ی خوشمزه با اوتمیل

 پخت اوتمیل به صورت سلیقه‌ای ولی مرسوم‌ترین روش اون برای مصرف یک نفر اینه که نصف پیمان اوتمیل را به همراه سه چهارم شیر بدون چربی یا شیر کم چرب و نصف پیمانه آب در قابلمه‌ی نچسب  ولعابی ریخته و روی حرارت قرار بدیم تا به مدت 15 دقیقه پخته و غلیظ بشه برای بهتر شدن طمع  آن می‌تونیم مقداری دارچین شکر و وانیل به اوتمیل اضافه کنید می‌تونید برای درست کردن اوتمیل برای صبحانه از میوه‌های خشک پسته ، بادام ،انبه، نارگیل و میوه‌های تازه و هر چی که دوست دارین استفاده کنین با سپاس فراوان شاد و تندرست باشید

قیمت اوتمیل ، سلامت آلما

 

دیدگاه شما چیست؟